top of page

" Дитина найбільше потребує вашої любові як раз тоді, 

коли найменше її заслуговує".

 Єрма Бомбек

Шановні батьки!

 Для кожного з нас власна дитина - найдорожчий скарб. 

Тож, матеріали, викладені на цій сторінці,  допоможуть Вам знайти порозуміння з власними дітьми.

   АКТУАЛЬНО!!! 

Як знайти порозуміння з дитиною

 

"Ваша дитина – то ваша доля, 

тож треба приймати її такою, якою вона є".

 

 -Коли дитина порушує правила поведінки, запитайте в першу чергу себе, чого їй не вистачає.

 - Агресія – це відображення внутрішнього дискомфорту дитини.

- Слідкуйте за своїми словами і емоціями. Ваші слова, гумор, негативна реакція щодо зовнішності підлітка можуть дуже вразити, поранити дитину, закласти сумнів і посіяти комплекс у душі

- Допоможіть дитині навчитись приймати себе такою, як вона є, із своїми сильними,слабкими сторонами. Тільки реально оцінюючи себе підліток має шанс змінити себе на краще.

- Пам`ятайте! Підлітку дуже важливо виглядати в очах інших привабливо.

-Зупиніть себе в ту мить, коли вам захочеться будь-що вирішити за свою дитину. Дозвольте дитині самій прийняти рішення. А собі визначте роль «можливого радника», якщо на це буде потреба вашої дитини.

- Вікових криз не можна запобігти. Більше того, вони необхідні для нормального розвитку дитини.

- Помилки дитини – це, насамперед, помилки того, хто виховує

- Дитина – дзеркало ваших особистих проблем і взаємовідносин.

- Намагайтесь зберігати довіру у відношеннях з вашою дитиною,будьте їй другом. Підтримайте у важку хвилину, не засуджуйте, не давайте настанов. Просто будьте поруч і першим ідіть на контакт.

- Не беріть на себе емоційні проблеми дитини. Поступово, але цілеспрямовано знімайте з себе відповідальність за особисті справи вашої дитини. Дайте їй відчути себе відповідальною за їй життя.

    Головне завдання батьків – допомогти дитині правильно оцінювати себе, при цьому не засмучуватись, а спокійно вирішувати проблеми разом з нею крок за кроком. 

 

Золоті  правила  виховання щасливих дітей, 

або поради американського психолога Віктора Клайна.

 

 

Правило1. Не марнуйте часу дитини. У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання. Пізніше їх засвоїти набагато важче 

 

Правило 2. Формуйте самоповагу. Необхідно розвивати в дитини такі здібності, прищеплювати такі навички, котрі б вирізняли її з-поміж інших, викликали б повагу ровесників і дорослих. Діти мають знати, що успіх, майбутній добробут залежить від них самих. І ще: у кожної дитини має бути хороший друг. Батьки спрямовують цю дружбу і зміцнюють її.

 

Правило 3. Навчіть дитину спілкуватися. Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків ( дає відчуття захищеності); приязне ставлення до навколишніх ( не лише до близьких та рідних); зовнішня привабливість ( одяг, манери); можливість спостерігати правильне спілкування ( поведінка батьків, учителів, ровесників); висока самооцінка, а звідси – впевненість у собі; середній ( як мінімум) запас слів; вміння підтримувати розмову. 

 

Правило 4. Пильнуйте, щоб дитина не стала теле або комп’ютереманом. Бо ці види діяльності гальмують в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Отже з часом у дитини можуть виникнути проблеми у спілкуванні.

 

Правило 5. Виховуйте відповідальність, порядність. Не лише повсякчас пояснюйте «що таке добре, а що – погано», а й закріплюйте гарні навички, карайте за негідні вчинки. Прикладом повинні бути ви самі. 

 

Правило 6. Навчіть дитину шанувати сім’ю . Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя. Діти мають бачити, що йдучи на роботу чи повертаючись додому, тато – мама цілуються – це сімейний ритуал. 

 

Правило 7. Живіть у хорошому оточенні. Друзі, яких виберуть собі ваші діти, впливатимуть на їхні моральні орієнтири, поведінку. Якщо ви живете на соціально – психологічному смітнику, дітям важко бути вийти з нього, розповсюджуючи пахощі троянд. 

 

Правило 8. Будьте вимогливими. Але не будьте тиранами. Розумними і слухняними діти стають не відразу, на це треба витратити роки. 

 

Правило 9. Привчайте дитину до праці. Але без примусу. Подбайте, щоб вони набули трудових навичок, подбайте, щоб їхнє життя було заповнене цікавими і корисними справами.

 

Правило 10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі. Нехай все перепробують, нехай навчаться на власних помилках.

 

Поради батькам п’ятикласників

  • У  п’ятому класі багато що для дітей стає новим: вчителі, предмети, форма навчання, а інколи і одноклассники.

  • Найбільш складним для п’ятикласника є перехід від одного звичного вчителя до взаємодії із декількома вчителями-предметниками.

  • Ламаються стереотипи, самооцінка дитини: адже тепер його оцінює не один педагог, а декілька.

 

 Важливі моменти переходу з початкової школи в середню:

  • Діти пізнають свої слабкі і сильні сторони.

  • Діти вчаться дивитися на себе очима різних людей.

  • Діти вчаться гнучко перебудовувати свою поведінку залежно від ситуації і людини, з якою спілкуються.

 

 Труднощі переходу з початкової школи в середню:

  • Поступове зниження інтересу до навчальної діяльності.

  •  Складні фізіологічні зміни, які супроводжують статеве дозрівання.

  • Небезпечні експерименти (куріння, сумнівні знайомства, «погані» компанії).

 

Пам’ятка батькам обдарованих дітей

·      Створіть безпечну психологічну атмосферу дитині в її пошуках, де вона могла б знайти розраду внаслідок своїх розчарувань і невдач.  
·         Підтримуйте здібності дитини до творчості й виявляйте співчуття до ранніх невдач. Уникайте негативної оцінки творчих спроб дитини. 
·         Будьте терпимі до несподіваних ідей, поважайте допитливість ідеї дитини. Намагайтесь відповідати на всі запитання, навіть якщо вони вам здаються безглуздими. 
·         Залишайте дитину одну і дозволяйте їй самій займатися своїми справами. Надлишок опіки може обмежити творчість. 
·         Допомагайте дитині формувати її систему цінностей, не обов’язково засновану на її системі поглядів, щоб вона могла поважати себе і свої ідеї поряд з іншими ідеями та їх носіями. 
·         Допомагайте дитині задовольняти основні людські потреби, оскільки людина, енергія якої скута основними потребами, рідко досягає висот у самовираженні. 
·         Допомагайте дитині долати розчарування і сумніви, коли вона залишається сама в процесі незрозумілого ровесникам творчого пошуку: нехай дитина збереже свій творчий імпульс. 
·          Поясніть, що не на всі запитання дитини завжди можна відповісти однозначно. Для цього потрібен час, а з боку дитини — терпіння. Вона має навчитися жити в інтелектуальному напруженні, не відкидаючи своїх ідей. 
·         Допомагайте дитині цінувати в собі творчу особистість. Однак її поведінка не має виходити за межі пристойного. 
·         Допомагайте дитині глибше пізнати себе. Виявляйте симпатію до її перших спроб виразити таку ідею словами і зробити зрозумілою для оточення.    

                                                      
 Корисні поради батькам школярів

 

Як полегшити життя школяреві?  Цим питанням задаються всі люблячі батьки. Виявляється, все просто. Досить грамотно спланувати день учня і почитати поради...

                                                              Навантаження для школяра

        Ніколи не відправляй дитину одночасно в перший клас і якийсь гурток чи секцію.

      Саме початок «дорослого» шкільного життя вважається для неї важким стресом. І якщо малюк не матиме можливості піти погуляти, відпочити, а після - зробити уроки без поспіху, то у нього можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров'ям.

           Тому, якщо заняття спортом і музикою здаються тобі необхідною частиною розвитку твоєї дитини, почни водити її туди ще за рік до початку навчання.                                                                                     

                                                              Виконання домашніх уроків

  • Пам'ятай, що син чи донька можуть концентрувати свою увагу на чомусь не більше 15 хвилин. Тому, коли ти будеш робити з малюком уроки, після 15 хвилин занять - перервіться і обов'язково відпочиньте, наприклад, зробіть фізичну зарядку. Можна просто пострибати на місці раз 10, потанцювати під веселу музику кілька хвилин.

    До речі, починати робити домашні завдання краще з письма. Добре також чергувати усні завдання з письмовими. Загальна тривалість таких занять не повинна перевищувати години.

                                                              Комп'ютер у житті школяра

  •   Телевізор, комп'ютер і будь-які заняття, які вимагають великого зорового навантаження, варто проводити не більше години в день.  У цьому впевнені багато лікарів-офтальмологів у всіх країнах світу. 

 

                                                          Не забувай хвалити свого малюка

 

  • Протягом першого року навчання дитина як ніколи потребує підтримки батьків. Адже зараз вона формує свої особисті відносини з вчителями і однокласниками. Крім того, вона також і вперше розуміє, що з нею хтось хоче подружитися, а хтось - не хоче... Так у дитини складається власний погляд на себе. І якщо ти хочеш, щоб з малюка виросла впевнена у собі і спокійна людина, обов'язково хвали його. Підтримуй, не лай за двійки і ляпки в зошиті.

                                                                     Пробудження школяра

  • Не треба різко будити дитину, адже внаслідок цього вона може відчувати почуття неприязні до мами, яка вічно термосить, мучить його, стягує ковдру. Найкраще навчити школяра користуватися будильником.

  • Якщо малюк все ще важко встає, не треба дражнити його «лежебокою» або лаяти... Створюй атмосферу добра і теплоти, включи голосніше радіо або улюблену музику дитини, посміхнися їй, поцілуй малюка.

  • Пам'ятай про те, що якщо дитину кваплять, то вона буде робити все ще повільніше. Це її природна реакція організму, її зброя в боротьбі з розпорядком, який її не влаштовує.

                                                                           

                                                                         Повернення зі школи

  • Не задавай питання, на які дітки дають звичні відповіді. Мова йде про фрази типу: «Як твої справи в школі, які оцінки отримав? - Все нормально...»

    Згадай себе, як іноді дратували ці питання, особливо коли твої оцінки не відповідали всім очікуванням з боку батьків. Поспостерігай за дитиною, зверни увагу, які емоції «написані» у чада на обличчі. Дай дитині відпочити, запитай, чим ти можеш їй допомогти, поговори про щось хороше, попліткуйте по душах. Це допоможе зблизити сім'ю.

                                                                                       

                                                                                  Пора спати

  • Молодших школярів краще за все укладати спати самим батькам. Важливо перед сном довірчо поговорити з малюком, заспокоїти страхи, уважно вислухати, показати, що ти його розумієш і підтримуєш. І тоді твій школяр прокинеться на наступний день в бойовому настрої! 

bottom of page